Koło Dziennikarskie

Spotkania:
* wtorek: godz. 14.45 - 16.25, sala nr 5
* ¶roda: godz. 14.45 – 15.30, sala nr 3

Członkowie koła dziennikarskiego wydaj± we współpracy z kołem informatycznym pisemko szkolne „ Sztambuch”. Opracowuj± również wydania specjalne, reprezentuj±c szkołę w konkursach zespołów redakcyjnych gazetek szkolnych. W celu doskonalenia własnego warsztatu pracy bior± udział w spotkaniach organizowanych przez profesjonalnych dziennikarzy (np. Redakcja „Tygodnika Siedleckiego”, Redakcja „Dziennika Wschodniego”, Stowarzyszenie Młodych Dziennikarzy „Polis” w Warszawie). Poza tym zamieszczaj± teksty własnego autorstwa w prasie lokalnej. Otrzymali¶my wyróżnienie w konkursie gazetek szkolnych - Myszków 2001 r. podczas Ogólnopolskiego Zlotu Szkół Sienkiewiczowskich. A także II miejsce w kategorii gimnazjum w powiatowym konkursie „Najlepsza gazetka szkolna” – marzec 2005 r..
Redakcja „Sztambucha” jest otwarta na współpracę ze wszystkimi zainteresowanymi osobami.

Pamiętaj, że Ty również możesz zostać młodym dziennikarzem!