“Szkoda życia na hejt”
Z radością informuję, że nasza szkoła zakwalifikowała się do programu “Szkoda życia na hejt”!
Do projektu zgłosiło się ponad 1100 szkół podstawowych z całej Polski. Zgłoszenie uzasadniające chęć udziału w projekcie zostało docenione i znaleźliśmy się wśród 50 szkół dla których projekt zostanie przeprowadzony jako darmowy. Więcej informacji i lista szkół biorących udział w projekcie znajduje na stronie fundacjauniqa.pl
Zajęcia odbywać będą się w pierwszym okresie roku szkolnego 2024/2025.
Koordynator
Katarzyna Staroń
Krótki opis organizatorów projektu:
„Szkoda życia na hejt” to projekt edukacyjny skierowany do szkół podstawowych.
Naszym celem jest stworzenie dialogu międzypokoleniowego i wspieranie dialogu środowisk szkolnych, aby wspólnie stawić czoła cyberprzemocy, czyli przemocy z użyciem internetu i nowych technologii.
Zdrowie, dobrostan, swobodny rozwój i bezpieczeństwo młodych ludzi stanowią fundament naszej misji. Pragniemy unaocznić realne skutki hejtu, nie tylko dla ofiar, ale również dla sprawców i biernych obserwatorów. „Przemoc nie jest wirtualna” – to przesłanie, które podkreśla, że agresja w internecie ma tak samo dotkliwe konsekwencje, jak ta w fizycznym świecie. Partnerem merytorycznym projektu jest Instytut Cyfrowego Obywatelstwa.
Co realizujemy w ramach projektu?
- zajęcia profilaktyczne w szkołach (lekcje i warsztaty dla uczniów, rodziców i nauczycieli)
- webinary
- dostęp do narzędzi diagnostycznych i edukacyjnych online
Jaki jest cel projektu?
Wyposażenie uczestników w wiedzę i umiejętności niezbędne do rozpoznawania, przeciwdziałania i reagowania na hejt i cyberprzemoc.