Rodzinny Wieczór Gier
7 maja 2026 r. dzieci z oddziałów przedszkolnych wraz ze swoimi rodzicami, rodzeństwem lub innymi przedstawicielami rodzin wzięli udział w Rodzinnym Wieczorze Gier. Wydarzenie było ostatnim etapem programu grantowego „Rosnę z Matematyką”, realizowanego pod patronatem mFundacji, objętego wsparciem finansowym mBanku. Rywalizację rozpoczęliśmy od zabawy z kartami Grabowskiego, było to połączenie liczenia z ruchem. Liczyła się tu sprawność matematyczna i refleks. Kolejne zadania to gry planszowe rozwijające logiczne myślenie: Rummikub i Abalone. Do następnych zadań wykorzystano zestawy klocków wielofunkcyjnych – Korbo. Na zakończenie drużyny rodzinne rywalizowały na planszach do kodowania z wykorzystaniem kubeczków oraz budowały wieże. W wydarzeniu wzięło udział 24 drużyny rodzinne dwuosobowe. Do pomocy przy organizacji. włączyli się uczniowie ze starszych klas. Zarówno dorośli jak i dzieci świetnie się bawili. Cel spotkania: popularyzacja gier logicznych jako formy spędzania czasu wolnego, został zrealizowany. Wszyscy poczuli się wygranymi, otrzymali upominki – gry. Rodzinny Wieczór Gier skupia coraz większe grono uczestników, staje się tradycja naszej szkoły i czasem integracji lokalnej społeczności.
Organizatorki: E. Trojanowska, K. Papiernik, I. Gromuł
Koordynator: J. Banaszek