Koło taneczne 'Mazurek'

Prowadząca: mgr Mariola Michalec.
Dni zajęć: pon. 14.30, czw. 11.45.

Zespół 'Mazurek' jest to grupa kilkunastoosobowa z klas IV-VI oraz druga młodsza grupa z klasy pierwszej, której członkowie związani są wspólnymi pasjami.
   Nauka tańca ludowego to nie jedyny cel działania. Członkowie tworzą grupę, która spotyka się często - stąd nowe kontakty z rówieśnikami, nawiązywanie znajomości. Bardzo dużo osób znalazło sposób na zagospodarowanie wolnego czasu. Członkowie zespołu w nagrodę za sukcesy wyjeżdżali na wycieczki autokarowe do Warszawy.
   Zespół Pieśni i Tańca „Mzaurek” działa dopiero dwa lata. Ma już jednak za sobą wiele występów. Są to lokalne imprezy o dużym zasięgu, ale także liczne występy gościnne, a także zmagania konkursowe. Dzięki temu zespół nie tylko rozwija się, ale także doskonali poziom swej pracy.
Oto niektóre z nich:
  • I miejsce na „Powiatowym Konkursie –Taniec Ludowy na Parkietach Szkolnych” Garwolin-maj 2005 rok,
  • udział w życiu kulturalnym lokalnego środowiska - swojej miejscowości, gminy, powiatu.
       Promowanie szkoły poprzez współpracę z Ośrodkiem Kultury w Garwolinie, Urzędem Gminy oraz innymi instytucjami w zakresie kulturalnym i artystycznym.
       Zespół ma w swoim repertuarze pieśni i tańce z różnych regionów Polski, tańce narodowe, obrzędy i zwyczaje wsi polskiej.
    Zespół już od początku swego istnienia zaczął pracować intensywnie i brał udział w różnych uroczystościach szkolnych i środowiskowych min.:

• Zespół taneczny bierze udział w uroczystych procesjach podczas mszy św. w kościele parafialnym w Niedzielę Palmową prezentując palmy biorące udział w konkursie na najładniejszą palmę wielkanocną.
  • Brał udział i uzyskał wyróżnienie na 'Powiatowym Konkursie Taniec Ludowy na Parkietach Szkolnych' maj 2004, oraz w 2005 roku I miejsce.
  • Zespól 'Mazurek' bierze udział w akademii z okazji 3 Maja i 11 listopada.
  • Przedstawił programy na Biesiadzie Rodzinnej z okazji Dnia Dziecka .
  • Dużym wyróżnieniem dla zespołu było zaproszenie burmistrza Garwolina, zespół wystąpił z programem 20 czerwca w Garwolinie z okazji 'Dni Garwolina'.
  • Prezentował się w programie w dniu 30.04. 04r. na stadionie w Sobolewie z okazji Święta Ludowego oraz występuje na dożynkach gminnych.
  • Wspólnie z harcerzami i zuchami wziął udział dając program na warsztatach dla nauczycieli w Antoniówce Świerżowskiej na temat 'Zwyczaje i obrzędy związane z Nocą Świętojańską' w dniu 16 czerwca 2004r .

!!! Kliknij na miniaturkę by zobaczyć zdjęcie w pełnej wielkości !!!

• Copyright (c) 2006. Sobol Design. Wszystkie prawa zastrzeżone.