Koło teneczne 'Henryczanki'

Opiekun: Dorota Dubrow;
Zaprasza: Poniedziałek 12.30-16.00;

Koło taneczne 'Henryczanki' działa przy Zespole Szkół Publicznej Szkoły Podstawowej im. H. Sienkiewicza w Sobolewie od 2002r.
   Głównym celem koła jest poznawanie i kultywowanie tańców regionalnych i narodowych. Swymi występami zespół uświetnił wiele uroczystości szkolnych, gminnych oraz powiatowych.
   Zespół prowadzi p. Dorota Dubrow, zajęcia odbywają się w poniedziałki od godziny 12.30 do godziny 16. 00.

Imprezy z udziałem Henryczanek:

1. Dożynki parafialne:
   Co roku uczniowie zespołu 'Henryczanki' prezentują wieniec dożynkowy na uroczystej mszy św. w kościele.
   Dożynki gminne – od trzech lat zespół swymi występami uświetnia Dożynki gminne.

2. 11 listopad:
   Od trzech lat zespół bierze czynny udział w przygotowaniach rocznicy z okazji Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Prezentuje tańce narodowe, takie jak: polonez, krakowiak, kujawiak, mazurek.

3. Biesiada Rodzinna:
   Swymi występami zespół 'Henryczanki' urozmaica coroczną uroczystość – z okazji Dnia Dziecka 'Biesiadę Rodzinną'.

4. Występy zespołu podczas 'Przeglądu kultury Regionalnej w gminie Górzno'.

5. Zdobycie I miejsca podczas konkursu 'Rozśpiewane Szkoły-Piosenka ludowa' w Gończycach. Zespół zaśpiewał piosenkę 'Czerwone jabłuszko' oraz 'Karliczek'.

6. Promowanie szkoły na 'Dniach Garwolina'. Krakowiak w wykonaniu 'Henryczanek'.

7. 2004r. zespół zdobył wyróżnienie na powiatowym konkursie w Garwolinie pod hasłem 'Taniec ludowy na parkietach szkolnych'.

8. W roku 2005 zespół zdobył II miejsce w powiatowym konkursie 'Taniec ludowy na parkietach szkolnych'. Zespół zatańczył: Trojaka i Krakowiaka.

Aby oglądać zdjęcie w pełniej wielkości kliknij na jego miniaturkę.