Koło Ekologiczne

'Klub Młodych Ekologów' w Gimnazjum w Sobolewie.

Opiekun: Hanna Banaszek

Koło Ekologiczne działa w szkole od 1999r.Obejmuje młodzież klas I–III gimnazjum. Do najważniejszych, znaczących działań koła ekologicznego należy przeprowadzenie co roku akcji, 'Sprzątanie Świata – Polska', zbiórka odpadów w Sobolewie, sadzenie lasu, udział w programie edukacyjnym 'Bocian', organizowanie w szkole i w Sobolewie 'Dnia Ziemi'.
   Co roku członkowie koła wyszukują w lasach dzikie wysypiska śmieci, sprzątają mniejsze a większe zgłaszane są do Urzędu Gminy w Sobolewie. Koło Ekologiczne od kilku lat współpracuje z organizacjami proekologicznymi, np. 'Pro natura', 'Nasza Ziemia', 'Liga Ochrony Przyrody'.
   Do najważniejszych sukcesów koła ekologicznego należą: osiągnięcie miejsca w województwie mazowieckim w konkursie dotyczącym promowania opakowań ekologicznych w sklepach, I miejsca w konkursie ekologicznym organizowanym przez LOP w Siedlcach.
   Poprzez udział w różnych konkursach, nasze nagrody i wyróżnienia wzbogacają księgozbiór ekologiczny w naszej bibliotece, uzyskane pieniądze powiększają budżet naszej szkoły. Na zajęciach koła ekologicznego poszerzamy wiadomości biologiczne, realizujemy nasze zainteresowania, uczestniczymy w konkursach wiedzy biologicznej docierając do etapu, rejonowego organizujemy w szkole konkursy wiedzy ekologicznej.
   Promujemy 'zdrowy styl życia - bez używek' organizując różnego typu apele profilaktyczne, spektakle, wystawy, gazetki.
   Propagujemy hasła i uczymy się żyć ekologicznie w szkole, w domu i naszej miejscowości, czyli propagujemy 'Zielony Styl Życia'.

!!! Kliknij na miniaturkę by zobaczyć zdjęcie w pełnej wielkości !!!