Szkolny Klub Europejski

1. Spotkania członków SKE odbywają się co dwa tygodnie w środę o godz. 13.55 i trwają jedną godzinę lekcyjną.

2. Opiekunem SKE jest mgr Andrzej Misiak.

3. SKE liczy 7 osób.

4. SKE założony został w lutym 1993 r. Na spotkaniach klubowych podejmowana jest aktualna problematyka europejska. Przed przystąpieniem Polski do Unii Europejskiej klub propagował ideę integracji i znajomość unii wśród uczniów naszej szkoły m.in. organizując debatę i referendum w sprawie przystąpienia Polski do UE. W ostatnim czasie SKE zajmował się upowszechnianiem znajomości konstytucji europejskiej. Treść konstytucji była przybliżana uczniom naszej szkoły w formie m.in. scenek teatralnych i kabaretowych. Przeprowadzone zostało również referendum konstytucyjne. W grudniu 2005 r. SKE przeprowadził akcję informacyjną na temat tolerancji i praw człowieka, organizując m.in. konkurs wiedzy na ten temat. W II semestrze roku szkolnego 2005/2006 SKE zajmować się będzie walką z korupcją oraz różnymi kierunkami rozwoju UE.

!!! Kliknij na miniaturkę by zobaczyć zdjęcie w pełnej wielkości !!!