BAZA LOKALOWA NASZEJ SZKOŁY

Nasza szkoła Szkoła mieści się w dwóch skrzydłach: w części starej oddanej w roku 1947, i nowym z roku 1998. Znajduje się tu: 25 sal lekcyjnych w tym dwie pracownie komputerowe, biblioteka, gabinety terapii pedagogicznej, logopedycznej i lekarski, świetlica ze stołówką szkolną, szatnie, sklepik szkolny, radiowęzeł, sala gimnastyczna i hala sportowa. Budynek szkolny jest systematycznie modernizowany. W celu bezpieczeństwa uczniów i pracowników szkoły zamontowany został monitoring.

Wnętrze naszej hali sportowej

Wizytówką szkoły jest wspaniała hala o wymiarach 44 x 26 m. Jest to pełnowymiarowy, nowoczesny obiekt sportowy z miejscami siedzącymi dla ok. 300 osób. Znajdują się tu boiska do wszystkich gier sportowych - także tenisa ziemnego. Uczniowie naszej szkoły korzystają z hali podczas zajęć wychowania fizycznego bądź dodatkowych, ćwicząc w sekcjach: tenisa stołowego, piłki ręcznej, koszykowej, nożnej i siatkowej. Obok znajduje się sala gimnastyki korekcyjnej oraz węzeł sanitarny.

Stary kort

W skład kompleksu sportowego naszej szkoły wchodzą również dwa pełnowymiarowe, ogrodzone, korty do tenisa ziemnego o nawierzchni ceglastej. Wszyscy chętni mogą korzystać z tego obiektu.
Przy korcie tenisowym znajdują się też miejsca siedzące dla widowni. Z kortów można korzystać w godzinach od 8.00 do 21.00. Korty utrzymywane są ciągle w bardzo dobrym stanie.

Plac zabaw Na placu szkolnym został wybudowany bezpieczny plac zabaw. Jest on skonstruowany z drewna i składa się z wielu elementów: zjeżdżali, piaskownicy, podestów, karuzeli i huśtawek. Korzystają z niego przede wszystkim uczniowie klas zerowych, nauczania zintegrowanego a na przerwach między lekcjami odpoczywają starsi uczniowie. Wielu rodziców odwiedza plac zabaw przychodząc ze swoimi pociechami podczas dni wolnych od zajęć lekcyjnych.

Dwa nowe korty (dawniej asfaltowe)

Za budynkiem szkoły mieszczą się obecnie dwa nowe boiska wielofunkcyjne. Przystosowane są do gry w koszykówkę, siatkówkę, piłkę ręczną, tenis ziemny i inne sporty.

W szkole znajduje się również stołówka ze świetlicą szkolną. Uczniowie mogą korzystać z dwudaniowych, smacznych obiadów. Dziennie zostaje przygotowanych 350 posiłków. Oprócz stołówki uczniowie mogą zakupić artykuły żywnościowe i słodycze w szkolnym sklepiku. W świetlicy przebywają uczniowie oczekujący na autobus szkolny oraz inni chętni, spędzając czas pod fachową opieką, rozwijają swoje zdolności i zainteresowania.

Nowe boisko

Obok hali sportowej znajduje się nowe boisko (48m x 90m) do gry w piłkę nożną. Jest ono miejscem treningowym szkolnej drużyny futbolowej, ale trenują tam także zawodnicy ZRYW-u Sobolew. Jest ono pokryte sztuczną trawą która jest bardzo bezpieczna dla najmłodszych uczniów naszej szkoły. Boisko otoczone jest bieżnią lekkoatletyczną (nawierzchnia poliuretanowa, patrz zdj. wyżej).

Boisko do piłki plażowej W pobliżu kortów tenisowych przygotowano także pełnowymiarowe boisko do gry w siatkową piłkę plażową. Grającym zawodnikom nie grozi kontuzja gdyż piasek jest ciągle oczyszczany.
Każdego lata spotyka się tu wiele grup młodych amatorów siatkarzy i dorosłych chcących aktywnie wypoczywać. Wokół boiska znajduje się wiele miejsca dla obserwatorów letnich zmagań sportowców.

Galeria zdjęć kryje się pod miniaturkami. Chcesz obejrzeć - kliknij w zdjęcie

Copyright (c) 2006. . Wszystkie prawa zastrzeżone.